TÖKÉLETES SZÍVVEL AKAROK ÉLNI HÁZAMON BELÜL. NEM VETEM A TEKINTETEMET HASZONTALAN DOLGOKRA.(Zsoltárok 101 2-3)

Amikor egyik reggel kávézás közben a Mai Ige üzenetét olvastam, akkor találkoztam a fenti Ige résszel.(Szokásommá vált ugyanis a reggeli kávémhoz, szellemi táplálékot is fogyasztani). Magamban éppen egy nehezteléssel küszködtem, így történhetett, hogy asszociációm azonnal az érzésekre irányult. Szemügyre vettem a neheztelésemet és megállapítottam, hogy milyen haszontalan dolognak adom oda a figyelmemet, az időmet, gondolataimat és energiámat. Nem arra gondolok, hogy az érzés, mint olyan haszontalan, hiszen az nagyon is hasznos abban a tekintetben, hogy jelzi nekem, valami nincs rendben. Állj meg, ne menj csak úgy tovább! A haszontalansága akkor válik nyilvánvalóvá, ha pusztán egy kivetítés marad egy másik személlyel vagy élethelyzettel kapcsolatban. Ahogyan elmélkedtem a neheztelésem ebbéli haszontalanságán – miközben természetesen egyre „lejjebb” süllyedtem -, további negatív érzések találtak rám. Csalódottság, bánat, duzzogás, lázongás (na persze csak úgy csendesen magamban).

Na és pont ekkor döntöttem úgy, hogy a fenti Ige üzenetét valahogyan, alaposabban az életem részévé teszem.

Miután a munkámból adódóan sokat foglalkozom a kommunikációs folyamatokkal, sorra vettem azokat a formákat, amelyek rendkívül rombolóak, – ilyenformán haszontalanok -, de mi mégis előszeretettel használunk. Mentségünkre hozom, hogy tesszük mindezt “tudatlanságunk” miatt.

Néhány ezek közül: ítélkezés, címkézés, szemrehányás, vágyak követelőzés formájában való kifejezése, sértegetés, rendreutasítás, kritizálás, hasonlítgatás, hibáztatás… huuuh… tovább nem is folytatom.

Aztán az érzések következtek: bánat, elhagyatottság, kirekesztettség, csüggedés, reménytelenség, ellenségesség, lobbanékonyság, harag, beképzeltség, ridegség, lekezelés, szívtelenség, harácsolás, irigység kapzsiság, féltékenység … huuhh… na, ezek aztán még rémisztőbbek.

Mindezek után úgy döntöttem, elkötelezem magam (amiben persze én nem vagyok túl jó ) amellett, hogy „tökéletes szívvel akarok házamon belül élni”. A fentieket szépen kitessékelem a beszédemből, a gondolataimból, a szívemből, vagyis a házamból.  Egyszóval a haszontalan dolgoknak menniük kell ahhoz, hogy „hasznos” dolgokkal élhessek együtt a házamban.