Mi az oka, hogy az új dolgoktól többnyire mindig idegenkedünk?

  • A legtöbb embernek minden kérdésre megvan már a kész válasza.
    Születésétől fogva ugyanis annyira átitatják a körülötte élők hagyományai és hiedelmei, hogy képtelenek belátni: létezhetnek más értékes és érvényes gondolatok is, mint amit a családja, a vallási közössége vagy a nemzete elfogad.
  • Az új információ nem harmonizál jelenlegi hitrendszerével, s így az óriási bizonytalanság érzést kelt benne.
    Ez esetben még görcsösebben ragaszkodik megszokott világképéhez, még vehemensebben védi azt.
  • Végül pedig az is lehet a jelenség oka, hogy az illető nem kíváncsi az újra, ezért az egészet tolakodásnak tekinti, így ellen is áll neki. Olyan sokszor szeretett volna valamit, amit mégsem kapott meg, hogy mára már semmit sem akar…
    Úgy döntött, hogy kellemesebb a dolgokat olyannak elfogadni, amilyenek, mintsem újra és újra megpróbálni megváltoztatni őket, s így újra és újra csalódni…

Mindennek megvan a maga ideje…

Megvan az ideje a változásnak is, akkor is ha idegenkedünk ettől. Ha nem tesszük önszántunkból mert fárasztó, mert félelmetes, mert bizonytalanságot hoz, mert nincs idő rá, vagy egyszerűen csak nem ismerjük fel – nos  a Mindenséget ez nem érdekli.
A változás meg fog történni!
Az evolúció szüntelenül zajlik és ebben az egyén “belső evolúciója” is. Lehet ennek ellenállni és akkor rövidebb vagy hosszabb megrekedések történnek az  életünkben, de ezek  bizony “fájni” fognak. Ha hagyunk más lehetőséget is az Univerzumnak semmint csakhogy a fájdalom eszközével semlegesítse az ellenállásunkat, nos ha nyitottá válunk, nyitottak maradunk és figyelmet adunk a változásnak ami az Univerzum természetes dinamikája, akkor megjön a segítség.
Honnan tudom? Onnan, hogy ez is az Univerzum természete…reagál a figyelmünkre.