Bruce Lipton sejtmemóriával kapcsolatos munkája megelőzi és egyben alátámasztja az epigenetika tudományterületének fejlődését, amely a génműködés öröklődő, de DNS-szekvenciát nem módosító változásait tanulmányozza.Kezdetben úgy vélték, hogy genetikai örökségünket csakis a kromoszomális DNS-en keresztül kapjuk a szüleinktől. Most, amikor már több ismerettel rendelkezünk az emberi genomról, a tudósok felfedezték, hogy a kromoszomális DNS – amely a fizikai jellemzők, például a hajunk, a szemünk és a bőrünk színe átviteléért felelős – meglepő módon a teljes DNS-állomány kevesebb mint 2 százalékát teszi ki. A további 98 százalék úgynevezett nem-kódoló DNS-t tartalmaz, és az felel számos örökölt érzelmi, viselkedésbeli és személyiségbeli vonásunkért. A tudósok régen ezt junk (hulladék) DNS-nek nevezték, mivel haszontalannak tekintették, de mostanában már kezdik felismerni a jelentőségét. Érdekes módon a nem-kódoló DNS százalékaránya a szervezet összetettségével növekszik, és az emberekben a legmagasabb.
A nem-kódoló DNS-ről tudjuk, hogy hat rá a környezeti stressz, például az elégtelen táplálkozás, a méreganyagok és az érzelmi megrázkódtatás.Az így befolyásolt DNS olyan információt ad át, amely az anyaméhen kívüli életre készíti fel a magzatot, biztosítva, hogy kialakuljanak azok a tulajdonságai, amelyekre szüksége lesz majd a környezethez való alkalmazkodáshoz. Rachel Yehuda szerint az epigenetikus változások biológiailag készítenek fel minket arra, hogy megbirkózzunk a szüleink által megtapasztalt traumákkal. Azáltal, hogy hasonló stressztényezőkre vagyunk felkészítve, a túlélést segítő konkrét eszközkészlettel születünk.
Ez egyfelől jó hír. Olyan beépített képességkészlettel születünk – Yehuda ezt „környezeti ellenállásnak” nevezi –, amely segít alkalmazkodni a stresszes helyzetekhez. Másfelől azonban ezek az örökölt alkalmazkodási képességek ártalmasak is lehetnek. Egy olyan gyerek például, akinek valamelyik szülője háborús területen nevelkedett, örökölheti azt a késztetést, hogy hangos zajok hallatán meghátráljon. Bár ez az ösztön bombafenyegetés esetén védelmet jelenthet, a fokozott ijedősség akkor is túlzottan reakciókész állapotban tarthatja az embert, amikor nem fenyegeti veszély. Ilyenkor a gyerek epigenetikus felkészültsége nem egyezik a valódi környezetével. Ez a fajta diszharmónia az életben később stresszel kapcsolatos rendellenességekre és betegségekre teszi fogékonnyá.
(Forrás: Mark Wolynn: Örökölt családminták)


Időpont: Február 10-én 17.00 órától -20.00 óráig 
Helyszín: Park Hotel Sóstó
Saját állítás díja: 19.000Ft (ezt megelőzően egyéni konzultáció  szükséges, aminek külön díja van)
Képviselői részvétel díj: 7000 Ft
Bejelentkezés
Telefonszám: 06 30/ 9-631-777
Email cím: ildikomagera@gmail.com
Fontos!!
A családfelállítás nem helyettesíti a pszichoterápiát.
A csoportban való részvétel feltétele, hogy a Résztvevő a jelentkezésével egyidejűleg vállalja önmagáért a felelősséget és ne szenvedjen pszichés betegségekben.
Szeretettel hívok Mindenkit…
Magera Ildikó