Rendkívül könnyű beleesni a lázas tevékenység csapdájába. Elmerülhetsz az élet sűrűjében, egyre feljebb kapaszkodhatsz a szamárlétrán, de végül rájössz, hogy a létra nem is ahhoz a falhoz volt támasztva, amelyre fel akartál jutni. Nagyon is lehetséges, hogy elfoglalt életet élsz, miközben igen kicsi az eredményességed.

Sokan döbbennek rá arra, hogy üres győzelmeket arattak, hogy a sikert olyan dolgok árán érték el, amelyekről egyszer csak kiderül, hogy sokkal fontosabbak lettek volna a sikernél. Az élet legkülönbözőbb területein dolgozó emberek – orvosok, kutatók, színészek, politikusok, üzletemberek, sportolók és vízvezeték-szerelők – gyakran keservesen megküzdenek azért, hogy nagyobb jövedelemre tegyenek szert, több elismerést arassanak, vagy magasabb szintű szaktudást érjenek el. Aztán kiderül, hogy céljuk elérésének vágya vakká tette őket mindazokra a dolgokra, amelyek valóban fontosak
lettek volna számukra, és amelyek immár visszavonhatatlanul elvesztek.
Mennyire más az élet, ha pontosan tudjuk, hogy mi az, ami igazán fontos nekünk, és ennek tudatában életünk minden egyes napján úgy viselkedünk, hogy létezésünk és cselekedeteink ezt szolgálják. Ha a létrát nem a megfelelő falhoz támasztjuk, akkor minden egyes lépés a nem kívánt célhoz visz közelebb. Lehetünk nagyon tevékenyek, rendkívül hatékonyak, de igazán eredményesek csak akkor leszünk, ha céltudatos a cselekvésünk.

Ha alaposan átgondoltad, hogy mit szeretnél hallani magadról mondjuk  30 évesen, 50évesen, vagy éppen az életed végének búcsúztatóján, akkor képes leszel arra, hogy a sikerességet a saját értelmezésed szerint fogd fel. Lehet, hogy ez nem is hasonlít majd arra, amit eddig a siker igazi meghatározásának hittél. Lehet, hogy a megfelelő falnak nem is része a hírnév, a pénz vagy egyéb, amiért az emberek általában küzdeni szoktak.


Ha már a kezdetkor látod a végeredményt, más szemszögből nézed a dolgokat.

– Dr. Stephen R. Covey – A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása

 

Illusztráció: Sütő Zita