TÉMÁK AMELYEKRŐL BESZÉLGETÜNK…

  • Az Egységből a Kettősségbe.
    Létezésünk állapota az Egység. Ez legtisztább formájában újszülöttként tapasztalható meg, amikor még nem esik le a számunkra, hogy már nem a teljes Fényben, Szeretetben, Egységben, a nem- megnyilvánult világban vagyunk, hanem itt a széttöredezett fizikai valóságban. Amint megszületünk, és a fizikai testünkben, ezáltal a fizikai világban vagyunk, egy ponton megüt bennünket ennek kettőssége. Érzékeljük, tapasztaljuk, hogy ez (már) nem az Egység. Amikor egy ilyen élmény ér bennünket, megjelenik a fájdalom. A fájdalom megtapasztalás mindig valamilyen Kettősséghez kapcsolódik. Amikor a fájdalom tapasztalását megéljük, megjelenik a félelem …  és beléptünk az ego világába. 
  • Tudattérkép / Attraktormezők
    A Bátorság Tudatszintjén a következők történnek (200)
    A képesség kifejlődéséhez az szükséges, hogy elkezdünk szembenézni az érzéseinkkel, vállaljuk azokért a felelősséget, ahogyan a tetteinkért is, mert belefáradtunk az ego véget nem érő kicsinyes harcaiba.
    Már a puszta hajlandóság -, hogy az érzéseinkre rátekintünk és kezdünk velük valamit, – növeli az önbecsülésünket.
    Erre a szintre érve az emberek keresik a társaságunkat, de nem azért, amink van, nem azért, amit csinálunk, vagy a társadalmi rangunkért, hanem azért, amivé lettünk.
  • Mi volt előbb a gondolat vagy az érzés?
  • Az érzelmek megértése.
    Következésképpen, tudományos alapja van annak az észrevételnek, hogy az önismeret sokkal gyorsabban fejlődik, ha a gondolatok helyett az érzelmeket figyeljük meg.
  • Élethelyzetek és érzések
    Olyanok vagyunk, mint a kukták, készen arra, hogy kiengedjük a gőzt, amikor erre alkalom adódik. Amikor a tudatosan vagy tudattalanul elfojtott érzések meghaladják az egyén tűréshatárát, akkor az elme kreálni fog egy eseményt odakint, amelyre kitörhet, és áthelyezheti magát. 
  • Az érzések és a stressz
    Sok figyelmet és nagy nyilvánosságot kap a stressz témaköre, azonban lényegi természetét ritkán ismerik fel. Úgy mondják, hogy hajlamosabbak vagyunk a stresszre, mint valaha. 
  • A pszichológiai problémák feloldása: az elengedés összehasonlítása a pszichoterápiával
    Az elengedés célja messze túlmutat a pszichoterápiáén. Az elengedés célkitűzése a teljes szabadság, míg a terápia célja az ego egészséges egyensúlyának helyreállítása. E két rendszer a valóság különböző paradigmáin nyugszik. 
  • Problémák, konfliktusok megoldása „elengedéssel”
    A problémamegoldás terén az elengedés mechanizmusának hatékonysága egészen ámulatba ejtő.
    Nagyon fontos ezt a folyamatot megérteni, ugyanis egészen más, mint a világ bevett módszerei.

KÉK AJTÓ – belső világ ismeretek – Tanulócsoport
Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik… (János 10,9)

Időpont: 2017 Október 20 – 21(péntek 17-től 20 óráig/ szombat 10-től 18 óráig)
Helyszín: 4400 Nyíregyháza, Szabadság-tér 12b. 3 em. 23 ajtó/ kapucsengő: 23
Bejelentkezés
Telefonszám: 06 30/ 9-631-777
Email cím: ildikomagera@gmail.com

A csoportban való részvétel feltétele, hogy a Résztvevő a jelentkezésével egyidejűleg vállalja Magáért a felelősséget és ne szenvedjen pszichés betegségben.
Magera Ildikó