Időpont: Október 7-én 18.00órától (csütörtök)
Helye: Nyíregyháza Szabadág-tér 12b. 3em ajtó 23/ kapucsengő 23
Bejelentkezés
Telefonszám: 06 30/ 9-631-777
Email cím: ildikomagera@gmail.com
Fontos!!
A családfelállítás nem helyettesíti a pszichoterápiát.
A csoportban való részvétel feltétele, hogy a Résztvevő a jelentkezésével egyidejűleg vállalja önmagáért a felelősséget és ne szenvedjen pszichés betegségekben.
Szeretettel hívok Mindenkit…
Magera Ildikó

 

2.4 A mezőben ható legfontosabb Rendek a következők 

– az odatartozás rendje (csoport teljessége),

– az adás kapás egyensúlya,

– az időbeli sorrend (függőleges, vízszintes)

– A csoport teljessége:

A csoport teljessége értelmében a kollektív lelkiismeret arra vigyázz, hogy senkit és semmit ne lehessen kizárni a családból. Vagyis nemcsak személyekről van szó, hanem eseményekről, történésekről is. Mindenki, aki már egyszer odatartozott az örökre odatartozik, éppen úgy, ahogyan minden esemény is ami megtörtént.

Mindenki, akivel egy családtag új kötődést alakít ki, szintén odatartozik.

Ha tehát valakit a saját lelkiismeretük alapján kizártak vagy valami eseményt, érzést elfojtottak /mert olyat tett vagy szenvedett el ami nem illett ebben a csoportban/ akkor a csoport lelkiismerete gondoskodik róla, hogy ez a személy megmaradjon az emlékezetben.

Ha pl. egy férfit kizár a családja vagy kizárják a családi tudatból, mert törvénytelen dolgokat művelt (sikkasztott, csalt), akkor később egy másik férfi /egy unokaöccs, vagy unoka/ tudattalanul utánozni fogja ezt a férfit, és szintén hasonlón törvénytelen dolgokat, „illetlen” fordulatot fog végrehajtani az életében – esetleg azzal az érzéssel, hogy ami történik, azt egyáltalán nem is akarja és nem is érzi a saját élete részének.

Ebben semmi szerepe nincs annak, hogy bármit is tud-e az előd az illető létezéséről.

A kollektív tudat egyszerűen csak felhasználja az egyént arra, hogy szavatolja a csoport teljességét.

Nemcsak a kizárás, hanem az elfojtás is a kollektív tudat által védett dolgok közé tartozik.

Mindenekelőtt a rossz élményeket, a tragikus eseményeket szokták elfojtani /és ezzel együtt a hozzájuk kapcsolódó embereket is /.

Pl. egy gyermek korán meghalt és a szülők számára túl félelmetes szembe nézni ezzel.

Az elfojtás viszont árt a csoport túlélőképességének és növekedésének ezért ismétlődnek ezek az események nemzedékeken át, amíg meg nem látják, és fel nem vállalják őket. Ezért nagyon fontos, hogy a személyes problémáknál vagy betegségeknél mindig az egész családot, az egész rendszert vizsgáljuk.

– Adás-kapás egyensúlya:

Az adás-kapás egyensúlya az emberi kapcsolatok egyik alapvető eleme, jóban, rosszban egyaránt. Ezt a saját személyes lelkiismeretünk szintjén éljük meg és általában személyesen próbáljuk meg helyreállítani az egyensúlyt. A kollektív lelkiismeret azonban akkor is igénybe vesz minket, ha az egész csoport szintjén nincs egyensúlyban valami.

Pl. ha az apa kárt tesz valakiben egy autóbaleset során és az illetőt cserbenhagyja, akkor a gyerekek, vagy majd az unokák „bűnhődnek” az apa tettéért. Hasonló dinamikák figyelhetők meg a háborúból hazatértek családjainál, vagy az olyan jómódú családoknál is, akiknek vagyona sötét ügyletekből, csalásból vagy egy másik ember halálából származik. Olykor egészen hirtelen veszítik el a vagyont az utódok, vagy éppen valamilyen függőség vagy depresszió uralkodik el a családban.

Fontos lenne, hogy a közvetlenül érintettek maradéktalanul vállalják fel a bűnüket, különben az utódaikra marad a teher.

– Az időrendi sorrend:

Az időrendi sorrend azt mondja ki, hogy egy családon belül azokat illeti meg az elsőbbség, akik először érkeztek meg a rendszerbe.

Tehát a nagyszülőket a szülők előtt, a szülőket a gyerekek előtt /függőleges/. 

Az idősebb testvéreket a fiatalabbak előtt, az első feleséget a második előtt stb. /vízszintes/.

Érvényes ez pl. a munkahelyeken vagy különböző csoportokban is. Ha nem adjuk meg a tiszteletet és nem ismerjük el az illető helyét, akkor felborul a Rend.

Ez a sorrendiség elsődlegesen nem tényleges kiváltságokat vagy kivételezettséget jelent, hanem a valóságnak egy érzékelésben megjelenő elfogadását, ami járhat bizonyos fizikai megjelenésű előnyökkel is de semmiképpen nem fordítva.

A különböző csoportok és rendszerek esetében viszont ez pontosan fordítva történik! Pl. a később alapított családnak elsőbbsége van az előzővel szemben.
Természetesen ez sem a kiváltságokról és /vagy bizonyos hierarchiáról szól.
Ezek a Rendek a Növekedést és az Életet szolgálják oly módon, hogy az Egyén tisztelete is megmaradjon.