Sokunk legnagyobb vágya, hogy szerelmesek legyünk, és boldog párkapcsolatban éljünk. Amiatt azonban, ahogyan a családokban a szeretet kifejeződésre jut, előfordulhat, hogy úgy szeretünk, hogy osztozunk a szüleink és nagyszüleink boldogtalanságában vagy megismételjük az ő mintáikat.
Dinamikák, amelyek korlátozzák, azt a képességünket, hogy kielégítő párkapcsolataink legyenek.
És feltehetjük magunknak azt a kérdést is, hogy valóban elérhetők vagyunk-e a partnerünk számára?

A KAPCSOLATOKRA HATÓ HUSZONEGY LÁTHATATLAN DINAMIKA
(1-21)

11. Valamelyik szülőd vagy nagyszülőd magára maradt. Ha az egyik szülőd vagy nagyszülőd egyedül maradt miután a társa elhagyta vagy meghalt, te is egyedül maradhatsz. Ha kapcsolatban élsz, konfliktust gerjeszthetsz vagy eltávolodhatsz, hogy egyedül érezhesd magad. Néma szövetségben, tudat alatt megtalálod a módját, hogy osztozz a szülő vagy a nagyszülő magányában.

12. Valamelyik szülőd vagy nagyszülőd szenvedett a házasságában. Ha a nagyanyád egy szerelem nélküli házasság csapdájába került, vagy a nagyapád meghalt, ivott, kártyázott vagy elment, és a nagyanyádat egyedül hagyta a gyerekekkel, lányunokaként tudat alatt a házasélettel társíthatod ezeket a tapasztalatokat. Megismételheted az ő tapasztalatait, vagy ellenállhatsz, és nem kötelezed el magad attól való félelmedben, hogy veled is ugyanaz történhet.

13. Az egyik szülőd lebecsülte vagy semmibe vette a másikat. Újra élheted ennek a szülődnek a tapasztalását, ha semmibe vesz a társad.

14. Az egyik szülőd fiatalon meghalt. Ha valamelyik szülőd még gyerekkorodban meghalt, fizikailag vagy érzelmileg eltávolodhatsz a partneredtől, amikor ugyanabba a korba érsz, mint ahány éves a szülőd volt a halála idején, ha ugyanannyi ideje tart már a kapcsolatotok, vagy amikor a gyerekeid abba a korba lépnek, amekkora te voltál, amikor a szülő meghalt.

15. Az egyik szülőd rosszul bánt a másikkal. Ha az apád rosszul bánt az anyáddal, fiúgyermekként hasonlóképpen viselkedhetsz a társaddal, hogy ne az apád legyen „az egyetlen rossz”. Lánygyermekként olyan partnered lehet, aki rosszul bánik veled, vagy akit nem érzel közel magadhoz. Nehéz lehet elfogadnod, hogy több boldogságban részesülj, mint az anyád.

16. Megbántottad egy korábbi partneredet. Ha régebben borzasztóan megbántottál valakit, tudat alatt azzal próbálhatod kiegyensúlyozni a bántást, hogy szabotálod az új kapcsolatodat. Az új társad, aki tudat alatt észleli a hozzáállásodat, távolságot tarthat tőled.

17. Túl sok partnered volt. Ha túl sok párkapcsolatod volt már, lehet, hogy megrongáltad a kötődési képességedet. A szakítások egyre könnyebbé válnak, a kapcsolatok elveszíthetik a mélységüket.

(Örökölt családminták, Mark Wolynn, Édesvíz Kiadó 2017)

Időpont: Június 7-én 18.00 órától (csütörtök)
H
elye: Nyíregyháza Szabadág-tér 12b. 3em 23ajtó/ kapucsengő 23
Bejelentkezés
Telefonszám.: 06 30/ 9-631-777
Email cím: ildikomagera@gmail.com
Fontos!!
A családfelállítás nem helyettesíti a pszichoterápiát.
A csoportban való részvétel feltétele, hogy a Résztvevő a jelentkezésével egyidejűleg vállalja Magáért a felelősséget és ne szenvedjen pszichés betegségekben.
Szeretettel hívok Mindenkit…
Magera Ildikó